Black Mirror

Black Mirror poster
Her bölümünde farklı bir konu işleyen ve farklı oyuncular, farklı yönetmenler ile çekilen orjinal bir İngiliz Channel 4 mini dizisidir. 3. sezonu Netflix yayınlanmıştır.

Black Mirror Dizisi Konusu ve Özeti

Hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl alt üst ettiği üzerine bir dizi. Genel yaklaşım bu olmakla beraber çok farklı konular var dizide. Mesela ilk bölüm konusu şöyle: İngiltere’de yaşanan dev bir skandal. Kraliyet ailesinin üyelerinden Prenses Susannah kaçırılır ve karşılığında akla hayale gelmeyecek bir fidye talebi isteni: Başbakan Michael Callow, aynı anda tüm TV kanallarında canlı yayınlanacak bir şekilde, bir domuzla cinsel ilişkiye girmeli. Başka bir bölüm sanal gerçeklik üzerine bir güzelleme iken diğer bölümde Sosyal medya kullanımın çok aşırı olduğu bir dünyada sanaldaki ortalama puanınıza göre iş bulabildiğinizi, ev kirasına indirim alabildiğiniz bir dünya anlatılıyor.

Black Mirror nasıl bir dizi?
Black Mirror dizisi yorumlar

Bilim kurgu ile gerilim dram karışımı çok değişik bir dizi. Bölümler arasında görünürde bir bağlantı olmaması diziye değişik bir tat veriyor. Her bölüm farklı konu ve farklı oyuncular var. Mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında.
 

BLACK MIRROR
Oyuncular : Rory Kinnear, Lindsay Duncan, Toby Kebbell, Jodie Whittaker, Bryce Dallas Howard, Alice Eve, Jon Hamm, Rafe Spall, Mackenzie Davis
Yaratıcı : Charlie Brooker
Tür : Bilimkurgu, Dram, Gerilim
Yayın Tarihi : 2011 – devam ediyor
Sezon Sayısı : 4. Sezon
Bölüm Sayısı : 19 bölüm
Süre : 60 dk.

 
 

Black Mirror
9Ortalama Notu
IMDB8.9
Metacritic8.6
Rotten Tomatoes9.7
Türkçe Altyazı8.9