Game Of Thrones

Game Of Thrones poster

George R. R. Martin’in epik fantastik roman serisi Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarından uyarlanan dizi tüm dünyada büyük ses getirip en çok izlenen dizi durumunda. Tarihi dizilerden hoşlanıyorsanız mutlaka izlemeniz gereken yabancı diziler arasında bir numaralı diziniz bu olmalı.

Game Of Thrones Dizisi Konusu ve Özeti

Ne zaman olduğu belli olmayan ama orta çağa benzeyen bir orta dünya hikayesi. Westeros denilen 7 krallıktan oluşan bir eski dünya anlatılıyor. Ejderhalar yok edileli yüzlerce yıl olmuştur. Yazların ve kışların oldukça uzun geçtiği bir diyarda, yıllar boyu taht kavgaları yaşanmaktadır. Targaryen Hanesinden Deli Kral (Mad King) olarak da bilinen Aerys II Targaryen çıkan bir isyanla tahttan indirilir ve öldürülür. Yedi Krallığın Kralı olarak taç giyen yeni hükümdar Baratheon Hanesinden Robert olur. Kral Robert, Winterfell lordu ve yakın arkadaşı Eddard Stark’tan, entrikalarla dolu Demir Taht’ın korunmasında kendisine yardım etmesini ister. Bu arada diğer haneler de Taht kavgalarına girişir. Ejderha yumurtalarına sahip Targaryen’ler Ejderhaları yeniden canlandırırlar.

Game Of Thrones nasıl bir dizi? Game Of Thrones dizisi yorumlar

Tabi ki izlenmeli, Çekim kalitesi çok çok iyi her bir bölüm bir sinema filmi kalitesinde. Açık ara en çok izlenen dizi listelerinde bir numara. Fantastik macera seviyorsanız özellikle izlemelisiniz. Mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler arasında. Son sezonu kaldı.
 

GAME OF THRONES
Oyuncular : Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Nikolaj Coster-Waldau, Sean Bean, Michiel Huisman
Yaratıcı : David Benioff, D.B. Weiss
Tür : Fantastik, Macerai, Dram, Savaş
Yayın Tarihi : 2011 – devam ediyor
Sezon Sayısı : 7. Sezon
Bölüm Sayısı : 73 bölüm
Süre : 57 dk.

 

Game Of Thrones
9.4Ortalama Notu
IMDB9.5
Metacritic9.2
Rotten Tomatoes9.4
Türkçe Altyazı9.4