Halt and Catch Fire

Halt and Catch Fire poster
1980’lerin başında bilgisayar teknolojisinin nasıl yaratıldığını anlatan dizi AMC kanalında yayınlanıyor. 4.Sezonu yayınlanan dizi çok tuttu ve devamı bekleniyor.

Halt and Catch Fire Dizisi Konusu ve Özeti

1980’lerin başında geçen dizi, kişisel bilgisayarların doğuşunu ve Amerika’dan tüm dünyaya yayılan teknoloji ve bilgisayar dönüşümünü ekrana getiriyor. Dönemin dev teknoloji şirketlerine kafa tutan bir girişimci, sıradışı bir mühendis ve dahi bir bilgisayar yazılımcısı arasındaki kişisel ve mesleki ilişki, ego ve hırs testine tabi tutuluyor. Joe MacMillan (Lee Pace) prestijli bir teknoloji şirketinde işe başlar. Cardiff Electric isimli firma orta ölçekli ama tutucu bir şirkettir. Şirketin mühendislerinden Gordon Clark‘ın eskiden bir dergide yayımlanan makalesini okur. Clark ile görüşerek IBM‘in bir bilgisayarını parçalamayı ve tersine mühendislik uygulamayı teklif eder.

Halt and Catch Fire nasıl bir dizi?
Halt and Catch Fire dizisi yorumlar

İlk laptop bilgisayar ve Internet’in nasıl ortaya çıktığını merak ediyorsanız mutlaka izleyin. Oyunculuklar ve atmosfer çok iyi. Karakterler çok sempatik, diziyi izledikçe ailenizden biri gibi oluyorlar. İlk antivirüs yazılımı, ilk arama motoru nasıl yapılmış. Perde arkasında neler yaşandığını dizi çok iyi anlatıyor. Startup konusuna meraklı gençler de mutlaka izlemeli. Bir teknoloji şirketi nasıl kurulur, ne gibi sorunlarla karşılaşılır, yatırım nasıl alınır gibi sorunları da çok güzel işliyorlar. Mutlaka izleyin.
 

HALT AND CATCH FIRE
Oyuncular : Lee Pace, Scoot McNairy, Mackenzie Davis, Kerry Bishe, Toby Huss, Mark O’Brien
Yaratıcı : Christopher Cantwell, Christopher C. Rogers
Tür : Dram
Yayın Tarihi : 2014 – devam ediyor
Sezon Sayısı : 4. Sezon
Bölüm Sayısı : 40 bölüm
Süre : 60 dk.

 

Halt and Catch Fire
8.5Ortalama Notu
IMDB8.3
Metacritic8.4
Rotten Tomatoes9.1
Türkçe Altyazı8.1