Homeland

Homeland poster

Showtime kanalında yayınlanan dizi Afganistan’da El Kaide’ye esir düşen ve sonra vatanına dönüş yapan çavuş Brody etrafında şekilleniyor.

Homeland dizisi Konusu ve Özeti

Afganistan’da El-Kaide’ye esir düşmüş Amerikan deniz çavuşu Nicholas Brody (Damian Lewis) anavatanına döner ve ona düşman olur. CIA ajanı Carrie (Claire Danes), bipolar manik-depresif birisidir. Ama bu onun sezgi, çıkarım ve çözümleme yeteneklerinin artmasına sebep olmuş.
Dizide Carrie ve Brody arasındaki kedi fare oyununu izliyoruz. Brody müslüman ve El-Kaide hesabına çalışan gizli bir ajan mı?

Homeland nasıl bir dizi?
Homeland dizisi yorumlar

Homeland savaş ve dram türlerini sevenler için çok çok iyi bir dizi. Dizide sürekli bir gerilim ve merak uyandırıcı olaylar cereyan ediyor. İnsan psikolojisi, ikili ilişkiler, strateji ve taktik, ihanet, istihbarat ne ararsanız var. Oyuncuların üst düzey performansları da diziyi izlettiriyor. Mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler arasında.
 

HOMELAND
Oyuncular : Claire Danes, Mandy Patinkin, Damian Lewis, F. Murray Abraham, Rupert Friend, Morena Baccarin, David Harewood
Yaratıcı : Alex Gansa, Howard Gordon
Tür : Dram
Yayın Tarihi : 2011 – Devam ediyor
Sezon Sayısı : 6. Sezon
Bölüm Sayısı : 86 Bölüm
Süre : 55 dk.

 


 

Homeland
8.6Ortalama Notu
IMDB8.4
Metacritic8.3
Rotten Tomatoes8.9
Türkçe Altyazı8.6