Stranger Things

Stranger Things

Genç bir çocuk gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve yerel polisler çocuğun ortadan kaybolması ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatarak gerçeği açığa çıkartmaya çalışırlar. Olayın soruşturması derinleştikçe gizli hükümet deneylerinin yapıldığı olağanüstü bir gizemin içine çekilirler.

Stranger Things Dizisi Konusu ve Özeti

1983 yılının sonbaharında Indiana eyaletinin Hawkins eyaletindeyiz, dizinin ana karakterleri çocuklar Mike, Will, Dustin ve Lucas Dungeons & Dragons oyunu oynuyorlar. Oyunun ardından bisikletiyle eve dönmekte olan Will, Hawkins Laboratuvarı yakınlarında giderken karşısına çıkan gizemli bir yaratıktan kaçmaya çalışır. Kendisini takip eden bu yaratık, Will’le birlikte ortalıktan kaybolur. Will’in kayboluşu ile ailesi ve arkadaşları arasında büyük bir panik oluşur. Will’in annesi Joyce, anlattıklarına pek de inanmayan polis şefi Jim Hopper’dan yardım etmesini ister. Will’in eve dönüş yolunda ipuçları için arayışta olan polis Hopper, hedefine ulaşır ve Will’in kaza yaptığı bisikletini bulur. Ardından ormanlarda Will için bir arayış başlar. Fakat tam arama ekipleri vazgeçtiği sırada gizemli bir kız ortaya çıkar ve olaylar tamamıyla farklı bir boyut kazanır. Will gibi bir anda ortadan kaybolan ve yıllar sonra geri dönen bu kız, küçük çocuğun bulunabilmesi için bir umut ışığı haline gelir.

Stranger Things nasıl bir dizi?
Stranger Things dizisi yorumlar

Devlet eliyle yapılan gizli deneylerden, korkutucu doğaüstü güçlere uzanan gizem dolu bir hikaye. Telekinezi gerçek mi? Paralel Evren diye bir şey var mı? gibi sorulara cevap arıyor. Çocuğu kaybolan bir anne rolünde Winona Ryder’ı izliyoruz. Oyunculuklar çok iyi.
 

STRANGER THINGS
Oyuncular : Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder
Yaratıcı : Matt Duffer, Ross Duffer
Tür : Fantastik, Gerilim, Korku, Dram, Gizem
Yayın Tarihi : 2016 – devam ediyor
Sezon Sayısı : 2. Sezon
Bölüm Sayısı : 20 bölüm
Süre : 51 dk.

 

Stranger Things
8.9Ortalama Notu
IMDB9
Metacritic8.7
Rotten Tomatoes9.4
Türkçe Altyazı8.6