The Night Of

The Night Of poster
Gerçek hayatta olabilecek bir cinayet ve sonrası gelişmeleri anlatan HBO dizisi. Dizi boyunca yapılan suçlamaları ve buna ilişkin dava sürecini izliyoruz.

The Night Of Dizisi Konusu ve Özeti

Pakistan asıllı Amerikalı düzgün bir kişiliğe sahip Naz (Riz Ahmed), hep bulunmak istediği türden bir partiye sürpriz bir şekilde davet edilir. Arkadaşı onu ekince babasının ticari taksisini partiye gitmek için habersizce alır. Parti çıkışı yolunu kaybeder ve taksinin ışıklarını kapatmayı bilmediği için onu çalışan bir taksi sanan, güzel ve gizemli bir kız arabasına biner. Biraz gezip konuştuktan sonra kızın evine giderler. İçki, uyuşturucu derken gece gittikçe garipleşir ve mutfakta gözlerini açan Naz, inanılmaz kötü bir manzarayla karşılaşır. Genç bir öğrenci, beklenmedik bir anda kendini korkunç bir cinayetin zanlısı olarak bulur.

The Night Of nasıl bir dizi?
The Night Of dizisi yorumlar

2008 BBC yapımı Criminal Justice dizisinden esinlenilen The Night of dizisi gerçekten çok iyi kotarılmış. Oyunculuklar ve atmosfer çok çok iyi. Özellikle avukat rolündeki John Turturro döktürmüş. Mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler arasında.
 

THE NIGHT OF
Oyuncular : Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Amara Karan
Yaratıcı : Richard Price, Steven Zaillian
Tür : Dram, Suç
Yayın Tarihi : 2016
Sezon Sayısı : 1 Sezon
Bölüm Sayısı : 9 bölüm
Süre : 60 dk.

 

The Night Of
8.9Ortalama Notu
IMDB8.6
Metacritic8.8
Rotten Tomatoes9.4
Türkçe Altyazı8.7