Vinyl

Vinyl poster

1970’li yıllarda New York’taki bir müzik yapım plak şirketinde geçen olayların anlatıldığı kurgusal dönem dizisi. HBO kanalında yayınlanıyor.

Vinyl Dizisi Konusu ve Özeti

Richie Finestra (Bobby Cannavale) American Century müzik yapım şirketinin başkanıdır. Bir yandan kendilerine bağlı sanatçılara yeni albüm çalışmaları yaparken diğer yandan yeni sanatçılar da bulmak zorundadır. Polygram şirketi satın almak ister ama Richie satmaya yanaşmaz. Sonra borç batağına girince yeni bir alt şirket kurarak kurtarmaya çalışır. Bunu da yeni bir grup bularak (Nasty Bits) yapmak isteyecek. Bu arada eşi Devon (Olivia Wilde) ile de sürekli sorunlar yaşamaktadır.

Vinyl nasıl bir dizi?
Vinyl dizisi yorumlar

Mick Jagger ve Martin Scorsese biraraya gelirde iyi olmazmı?. Vinyl dizisi 1970’lerin müzik piyasasını ve havasını çok iyi anlatıyor. Biyografi gibi ama değil kurgusal bir yapım. Led Zeppelin, David Bowie, Alice Cooper, Elvis Presley, Andy Warhol, John Lennon ve benzerleri diziye kanlı canlı konuk oluyorlar. Bol bol uyuşturucu ve seks sahneleri olan bir dizi. Mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler arasında. Bu arada dizi 2.sezon onayını alamadı. Yani bitti.
 

VINYL
Oyuncular : Bobby Cannavale, Ray Romano, Olivia Wilde, Ato Essandoh, James Jagger, Max Casella, Paul Ben-Victor
Yaratıcı : Mick Jagger, Martin Scorsese, Rich Cohen
Tür : Müzik, Dram
Yayın Tarihi : 2016
Sezon Sayısı : 1 Sezon
Bölüm Sayısı : 10 bölüm
Süre : 60 dk.

 


 

Vinyl
7.7Ortalama Notu
IMDB7.8
Metacritic7
Rotten Tomatoes7.3
Türkçe Altyazı8.5